AIRSHOW

Najprestížnejšie letecké udalosti v Slovenskej republike, ktoré sú prezentáciou Slovenska vo svete.  Otvárajú brány regiónu s veľkým významom v oblasti letectva a leteckého výstavníctva v stredoeurópskom regióne.

logo_SIAF

MEDZINÁRODNÉ LETECKÉ DNI SIAF

Slovak International Air Fest (SIAF) je každoročne najprestížnejšou leteckou udalosťou, ktorá je zároveň aj jednou z najnavštevovanejších na území Slovenska. Opakovane ho navštevujú priaznivci z celého sveta.

SIAF spája a kombinuje to najlepšie z unikátnej akrobatickej, vojenskej a civilnej leteckej show, za ktorou cestuje množstvo fanúšikov a priaznivcov leteckej techniky z celej Európy. Každé podujatie SIAF sa koná s dôrazom na ochranu bezpečnosti divákov, ako najvyššej priority. SIAF je projektom s vysokou návratnosťou investície v oblasti prezentácie regiónu, turizmu a miest.

Najnavštevovanejšie a najväčšie kultúrno-spoločenské podujatie na Slovensku
Najväčšia letecká show na Slovensku a jedna z najväčších v strednej Európe
2 dni dynamických a statických ukážok leteckej techniky
Ukážky historickej leteckej a vojenskej techniky so simuláciami bojov 1. a 2. svetovej vojny
Autogramiáda a fototermíny s pilotmi

Kontraktačno-investičné miesto stretnutí dodávateľov v oblasti civilnej a vojenskej techniky

Prezentácia ozbrojených síl SR, ozbrojených zložiek Ministerstva vnútra SR a Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu SR

Prezentácia výrobcov leteckej techniky, škôl a leteckých služieb

Prezentácie miest a regiónu

Predajné miesta tovaru súvisiaceho s letectvom a vojenstvom

Predajné miesta tovaru súvisiaceho s letectvom a vojenstvom

Predaj tradičných regionálnych potravín a občerstvenia

Zábava a súťaže pre mládež aj dospelých

LIVE STREAM MLD SIAF 2020 – online prenos z leteckých dní

Rok 2020 sa niesol v znamení pandemickej situácie COVID-19 a podľa toho bol organizátor nútený prispôsobiť aj jubilejný 10. ročník Medzinárodných leteckých dní. 29. august 2020 priniesol svojím fanúšikom 9-hodinové živé vysielanie SIAF Live stream – to najlepšie z Medzinárodných leteckých dní za celú históriu SIAF. Najväčší letecký sviatok roka mohli fanúšikovia sledovať online na webovej stránke, ale aj na sociálnych sieťach Facebook či Youtube. Celodenný online prenos SIAF LIVE STREAM 2020 sledovalo viac ako 80 000 priaznivcov letectva

Na príprave Live stream-u sa podieľalo vyše 20 ľudí, tím, ktorý sa staral o logistiku, mediálne, technické a obchodné zabezpečenie.

Livestream vo forme televízneho prenosu bol plný ukážok toho najlepšieho z celej SIAF histórie. Všetko sa zabezpečovalo prostredníctvom 6 kamier v HD kvalite.

V rámci prenosu mali diváci možnosť vidieť dvoch moderátorov a dve štúdiá: hlavné a vedľajšie. Z hlavného štúdia sa prihováral moderátor s pozvanými hosťami, ktorí diskutovali na témy týkajúcich sa letectva a leteckých dní. Vedľajšie štúdio prinieslo informácie o prebiehajúcich letových ukážkach či display show, nechýbali zaujímavosti o lietadlách či leteckých skupinách.

Organizátori pripravili špičkový zážitok všetkým nadšencom letectva, využili kvalitnú techniku, ktorá preniesla čo najvernejšie letecké zážitky priamo k fanúšikom. SIAF bol, je a bude o komunikácií a blízkosti s návštevníkmi leteckých dní

logo_ZLATE_KRIDLA_GALA_VECER

ZLATÉ KRÍDLA, NÁRODNÁ CENA LETECTVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY

web | facebook

Prestížna anketa ZLATÉ KRÍDLA, Národná cena letectva SR každoročne zviditeľňuje a oceňuje osobnosti, projekty, inštitúcie, spoločnosti a iné subjekty za ich prínos v rôznych oblastiach slovenského letectva. Vyhlasovateľom ankety je Slovenská letecká agentúra.

Hlavnou myšlienkou ankety je zmapovanie v oblasti českého a slovenského letectva a prezentovanie dosiahnutých výsledkov v kategóriách:

Civilné letectvo Slovenskej republiky

Letectvo silových zložiek Slovenskej republiky

Veda / Výskum / Vzdelávanie

Športové letectvo Slovenskej republiky

Letecký priemysel Slovenskej republiky

Cena za celoživotné dielo / uvedenie do siene slávy

Cena verejnosti

Cena Medzinárodných leteckých dní „ SIAF“

Cieľom ankety Zlaté krídla, Národná cena letectva SR je vyzdvihnúť prácu pilotov, technikov, riadiacich, ostatného leteckého personálu, športovcov, výrobcov v leteckom priemysle, pracovníkov školstva vývoja a výskumu v letectve, poskytovateľov služieb v letectve na Slovensku, a to s dôrazom na ich profesionalitu a snahu o rozvoj a prezentáciu slovenského letectva.

logo_FESTIVAL_LETECTVA

FESTIVAL LETECTVA PIEŠŤANY

Hlavným organizátorom Festivalu letectva Piešťany je Slovenská letecká agentúra Banská Bystrica. Ide o najnovší event vzdávajúci hold letectvu na Slovensku, ktorý v sebe zahŕňa nevídaný mix zážitkov namiešaných z letectva, súťaživosti, zábavy, svetelnej show a „zážitkova“ pre širokú verejnosť na letisku Piešťany od roku 2019. Festival letectva je relaxačno-zábavné miesto oslavujúce letectvo ako také, sprístupňujúce zábavu vo vzduchu a na zemi. Zahŕňa v sebe skutočné dobové zažitie významných míľnikov slovenskej histórie. Toto podujatie s celoslovenskou pôsobnosťou je primárne určený ako oddychovo-zábavné podujatie pre širokú verejnosť každého veku a celé rodiny. Počas dvoch dní tam nájdete rodinnú a detskú zónu, Y- games, pestrý Street food a aj múzeum letectva.

Festival letectva Piešťany vo svojej koncepcii samozrejme poskytuje aj veľký priestor na vytvorenie kontraktačno-investičného zázemia pre podnikateľov pôsobiacich v oblasti obchodu, civilnej leteckej techniky a nových leteckých technológií. Je to tiež miesto na prezentácie slovenského hotelierstva, turizmu a podobne.

logo_NIGHT_SHOW

NIGHT AIRSHOW, PIEŠŤANY

Jedinečné predstavenie unikátnej nočnej leteckej show v slovenskej premiére ako pocta akrobatickému umeniu pilotov 2. svetovej vojny počas nočných náletov a stíhacích bojov. Nočné akrobatické lety sú spojené s pyrotechnickými efektami priamo umiestnenými na lietadlách, ovládané pilotmi.

Nočná letecká show uvádza:

Balónovú show

Nafukovanie a nasvecovanie balónov podľa sprievodnej hudby

Akrobatickú leteckú show

Špeciálne upravené lietadlá, vrtuľníky a vetrone na veľkolepé letecké predstavenie

Jedinečnú choreografiu účastníkov

Unikátna choreografia jednotlivo aj v jedinečných formáciách

Ohňostrojovú show

Laserovú show

Multimediálnu show

logo_AERO_SALON

AEROSALÓN PIEŠŤANY

AEROSALÓN je výstava českého a slovenského letectva a ich partnerov, ktorá sa koná počas Festivalu letectva Piešťany, na letisku Piešťany. Myšlienka AEROSALÓNU začala vznikať okolo roku 2016 ešte na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF, kedy organizátor spolu s organizačným výborom urobili anketu, o tom, ako verejnosť vníma dianie v slovenskom letectve. Išlo o obšírnu anketu, ktorej sa zúčastnilo približne dvetisíc respondentov mimo odbornej praxe.

Názor ľudí ukázal, že verejnosť nie je dostatočne informovaná a na otázky či sa u nás funguje letecký priemysel a či sa tu vyrábajú lietadlá, väčšina odpovedala neinformovane. Z týchto vyhodnotí organizátor dospel k jednoznačnému záveru. A to, aby vznikol AEROSALÓN, kde laici dostanú potrebné informácie a do ich pozornosti sa tak dostali vystavovatelia či výrobcovia lietadiel zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín.

Aerosalón ponúka účastníkom výstavnícke zázemie, oplotenie lietadiel a poskytnutie celého cross-servicingu zadarmo. Záujem prevádzkovateľov rastie z roka na rok, keďže ide o 9 000 m2 výstavnej plochy pre viac ako 100 vystavovateľov leteckej techniky v rámci statických ukážok Festivalu letectva Piešťany. Celá výstava sa koná pod záštitou ministra dopravy SR a výstava podporuje výrobcov a poskytovateľov služieb v oblasti:

Aerokluby SR

Aerotaxi SR

Letecké školy SR

Slovenskí a českí výrobcovia lietadiel

Aero hobby

Predajcovia leteckej techniky

Poskytovatelia leteckých služieb

Inštitúcie v oblasti vedy, výskumu a vzdelávania v oblasti letectva

Športové letectvo SR a ČR show

Menu