Široké

spektrum

služieb

Naša agentúra vám ponúka široké spektrum príležitostí k spolupráci. Stačí nás kontaktovať a o ostatné sa postaráme!

MLD SIAF 2012 Letisko Sliač

Medzinárodné letecké dni SIAF 2012 - skokan roka a najväčšia akcia na Slovensku

Niekoľko faktov:

Podarilo sa. Prekonali sme hranicu 100 tisíc návštevníkov...

Bolo nám cťou a tešíme sa na SIAF 2013...ďakujeme za neskutočné zážitky.”
Vďaka za super zážitok, perfektnú organizáciu a príjemných moderátorov s trefnými poznámkami.”
Ďakujeme za nádherný zážitok za skvelú organizáciu program bol jedinečný od začiatku až do konca.”
To je len malá ukážka pochvalných statusov na našej facebookovskej stránke, ktorých ste nám za posledné dni venovali stovky. ĎAKUJEME.

Viac ako 100.000 divákov zavítalo počas dvoch dní na Medzinárodné letecké dni SAIF 2012 na Leteckú základňu Sliač. Obrovský záujem divákov podnietila prítomnosť takmer stovky lietadiel a vrtuľníkov zo 14 krajín sveta a dnes aj takmer ideálne počasie.

"Nedeľný program bol takmer identický so sobotným, diváci mali možnosť uvidieť nízky prelet amerického transportéra C-17 Globemaster, ktorý mal práve v tomto čase namierené z Maďarska do Poľska a jeho osádka využila naše letecké dni, aby sa so svojim strojom predviedla. Ľudia boli dosť prekvapení, keďže tento stroj je objemovo ešte väčší, ako tu prítomný americký bombardér B-52," dodal.

Podľa reakcií divákov, ktorí na Sliač prišli prakticky zo všetkých kútov Slovenska, ako aj z okolitých štátov, po oba dni najviac zaujali letecké súboje dvoch stíhačiek MiG-29, ktoré pilotovali slovenskí vojenskí piloti, ale aj skupinová šou talianskych Frecce Tricolori.

Viac na www.siaf.sk

 

Best display Smik Trophy

Medzinárodné letecké dni SIAF 2012 navštívilo 115 tisíc ľudí. Letecké dni prinášajú vzrušenie, dynamiku, výzvu, technológiu, senzáciu, šport, zábavu a vysoké výkony. Naši i zahraniční piloti predviedli neopakovateľné ukážky leteckej akrobacie a  vysokú profesionalitu. Ukázali svoje odhodlanie a nadšenia pre lietanie.

Tradíciou leteckých dní po celom svete je, že na záver šou sú ocenení tí najlepší. Inak tomu nebolo ani na tohtoročnom SIAFe. Riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa, veliteľ Vzdušných síl SR Martin Babiak a zástupca veliteľa Vzdušných síl Ivan Hůlek sa pustili do vyhlasovania a odovzdávania cien v jednotlivých kategóriách. A tu ich držitelia:

  • najlepšia letová ukážka Vzdušných síl OS SR : pplk. Ing. Marián Bukovský, MiG 29 / Letecká základňa Sliač
  • najlepšia vojenská letová ukážka : F-18 Hornet / Švajčiarsko
  • cena Slovenskej leteckej agentúry: Očovskí bačovia, L-23  
  • cena letového riaditeľa SIAF 2012: Dušan Šamko, Pitts S-2 C 

SIAF 2012 si na svoje konto zapíše ďalšie prvenstvo. Práve v tomu roku vznikla putovná cena „Best display Smik Trophy“. Každoročne ju získa najlepšia dynamická ukážka. Unikátnu cenu v tvare krídla lietadla Spitfire s bronzovým odliatkom busty Otta Smika slávnostne odhalil generálmajor Martin Babiak. Tento nádherný a letcom srdcu blízky historický odkaz bude umiestnený na leteckom krídle leteckej základne Sliač. Hlavnú cenu - „Best display Smik Trophy“ si tento rok odniesol taliansky národný tím Frecce Tricolori. Do Talianska si odniesli zmenšenú repliku busty Otta Smika.

Tradíciu udeľovania „Best display Smik Trophy“ založila tento rok Slovenská letecká agentúra. „Všetky veľké medzinárodné letecké dni majú svoju prestížnu cenu. Pre každého pilota je česť byť jej držiteľom. Keďže sa Medzinárodné letecké dni SIAF 2012 tento rok zaradili medzi top trojku na európskom poli leteckých dní, rozhodli sme sa pre založenie tradície,” vysvetľuje Hubert Štoksa vznik ceny „Best display Smik Trophy“. Cena nesie meno najúspešnejšieho slovenského pilota - stíhača bojujúceho pod krídlami Royal Air Force, leteckého esa generálmajora Otta Smika. Jej výtvarné stvárnenie si zobral za úlohu sochár Martin Kratochvíl. „Kým sa ocenenie odhalilo na leteckých dňoch prešiel dlhý proces. Od prvotného výtvarného návrhu, cez hlinený model až k sadrovému odliatku. Ten putoval do zlievarne v Kremnici, kde odliali výslednú bustu.” Sochu, ktorá je osadená na Leteckej základni Sliač, tvorí letecké krídlo z plechu a na ňom je osadená bronzová busta Otta Smika.

 Viac o SIAF 2012 nájdete na siaf.sk.