Široké

spektrum

služieb

Naša agentúra vám ponúka široké spektrum príležitostí k spolupráci. Stačí nás kontaktovať a o ostatné sa postaráme!

MLD SIAF 2016 Letisko Sliač

V sobotu 27.8.2016 a nedeľu 28.8.2016 sa na leteckej základni Letisku Sliač uskutočnilo najväčšie letecké podujatie MLD SIAF 2016. Divákom bol pripravený bohatý program, v podobe statických a dynamických ukážok, ktorý pozostával z vyše 100 lietadiel z 13 krajín Európy na NATO. 

"Oslave šiestych narodenín Medzinárodných leteckých dní mimoriadne prialo počasie a návštevnosť v sobotu lámala rekordy. SIAF sme spravili modernejší a pre všetkých, program bol taký pestrý, že sme museli rozšíriť jeho pôvodné časové rozpätie," povedal Hubert Štoksa, riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry a SIAF 2016.

SIAF 2016 prišlo navštíviť takmer 115 000 divákov, pričom v sobotu navštívilo podujatie rekordný počet 65 000 divákov. Novinkou tohto roku bola intekraktívna mobilná aplikácia, kde si mohli návštevníci stiahnuť aktuálny program podujatia na každý deň a po zapnutí bluetooth prímača zobraziť informácie pri jednotllivých statických ukážkach lietadiel. Ďalšími novinkami bol bezbariérový prístup až do kokpitu stíhačky a aerosalón, a tak po prvý krát na Slovensku a v priestoroch leteckej základne Sliač prezentovali slovenské výrobky leteckej a zabezpečujúcej techniky.

Umenie pilotov, ale aj krásu statických ukážok ocenila nielen odborná porota, ale aj diváci a novinári.

Best Display Smik Trophy 2016 - cenu najlepšej leteckej ukážky SIAF 2016 - akrobatická skupina Patrulla Águila zo Španielska

Najlepšia statická ukážka - hlasovanie divákov a novinárov -  Bombardér B52

Viac o SIAF 2016 si môžete prečítať aj na oficiálnej stránke siaf.sk